Wspierają nas
Dzierżno zdobyte.
Dzierżno zdobyte.Kolejne regaty za nami, tym razem wizytowaliśmy jezioro Dzierżno podczas Otwartych Mistrzostw LOK.
W klasie Optimist gr. B - drugie miejsce zajął Wiktor Wojtas,
Krycha Szpor 6 miejsce - pierwsza w klasyfikacji dziewcząt,
Kuba Kaplita - 15 miejsce, startowało 44 zawodników
W klasie Laser Radial - Cecylia Borek - 8 miejsce
W klasie Laser 4.7 - Stefan Borek - 7 miejsce
Zuzia Kaplita - 15 miejsce
Natalia Krajewska - 17 miejsce
SZKÓŁKA ŻEGLARSKA 2016
Wiktor Wojtas wygrywa Rybnickie Regaty Żeglarskie
Wiktor Wojtas wygrywa Rybnickie Regaty ŻeglarskieW dniach 8-10 kwietnia w Rybniku odbyły się pierwsze w tym roku Regaty, w których wzięło udział 10 naszych zawodników (5 w klasie Optimist i 5 w klasie Laser). W grupie B w klasie Optimist 1 miejsce zajął nasz zawodnik Wiktor Wojtas, na 8 miejscu uplasowowała się Krysia Szpor (2 w dziewczynach), 18 miejsce zajęła Łucja Węglowska (5 w dziewczynach), 23 miejsce zajęła Danuta Grudzień (9 w dziewczynach) i 36 miejsce zajął Jakub Kaplita na 67 zawodników. Również w klasie Laser nasi wypadli znakomicie. W klasie Laser Radial 4 miejsce zajęła Cecylia Borek ( 3 w kobietach), która wygrała 2 ostatnie wyścigi a na 7 miejscu uplasował się Krzysztof Szot wśród 24 zawodników. Również 4 miejsce w klasie Laser 4, 7 chłopców zajął Stefan Borek, który wygrał trzeci wyścig regat wśród 34 zawodników. W klasie Laser 4,7 dziewcząt Zuzanna Kaplita zajęła 21 miejsce a Natalia Krajewska 29 miejsce wśród 34 zawodniczek. Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i ich trenerów Kuby Nizińskiego (Optimist) i Agnieszki Węglowskiej (Laser Radial i Laser 4,7).
Zapraszamy do galerii Link do oglądania zdjęć z regat wykonanych przez zaprzyjaźnionego fotografa Artura Pralka, któremu serdecznie dziękujemy za wykonane wspaniałe zdjęcia.
DANUSIA GRUDZIEŃ ZE SREBRNYM I BĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI
DANUSIA GRUDZIEŃ ZE SREBRNYM I BĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKIW dniach 7-8 marca w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych; gdzie nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal w slalomie i brązowy medal w slalomie gigancie w kategorii Open.
Gratulacje Danuśka. Tak trzymać również na Optimiście.
WIKTOR WOJTAS MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W SBX
WIKTOR WOJTAS MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W SBXWczoraj w Zieleńcu na SKI ARENA, która jest faktycznie areną Finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Snowboardzie w dniu 29 lutego na starcie do walki o medale w SBX (snowboardcross) stanęło 12 zawodników i zawodniczek z UKS Silesia. Były to również Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystartowała czwórka naszych. Złoty medal zdobył Wiktor Wojtas, srebrny Krysia Szpor, czwarte miejsce zajęli; Łucja Węglowska i Szymon Oleksiuk. Pierwsze medale w OOM zdobyli również; Szymon Nowosielski w Mistrzostwach Polski Juniorów - brązowy i Gabriel Seroczyński w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - brązowy. Helena Stańczyk była piąta, Basia Popławska dziewiąta i Zosia Szpor dziesiąta w kategorii juniorek młodszych, Michał Lachowicz był siódmy a Mikołaj Tański dwunasty w kategorii juniora młodszego oraz Łukasz Urbański dwunasty w kategorii juniora. Wczoraj nasi zdobyli łącznie 45 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Brawo zawodnicy i zawodniczki oraz trenerzy. Szkoda tylko, że 29 lutego jest tylko raz na cztery lata. Jutro będą finały SBS (slopestyle) a pojutrze BA (big air). Na placu boju stanęły nasze dzielne juniorki młodsze - Basia Popławska i Helena Stańczyk, które w SBS (slopstyle) w juniorkach młodszych zajęły 5 miejsce Helena i 6 Basia. W BA (big air) Helena była 7 a Basia 9. Klub nasz zajął 6 miejsce zdobywając 72 pkt. na 13 sklasyfikowanych w Polsce w kategorii junior i junior młodszy. Wielkie brawa dla całej grupy i ich trenerów!!!
Pogoda


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia