DWA MEDALE WIKTORA WOJTASA W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW
W dniu 9 lutego w Suchem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Gigancie i w Slalomie oraz ostatnia Eliminacja do XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęło 13 naszych snowboardzistów. Nasi w sumie zdobyli aż 8 medali. Wiktor Wojtas zajął 3 miejsce w slalomie gigancie i 2 miejsce w slalomie. Szymon Oleksiuk 6 miejsce w slalomie gigancie i 7 w slalomie. W Mistrzostwach Polski Młodziczek Krysia Szpor zajęła 2 ósme miejsca a Łucja Węglowska 2 razy była 11. W kategorii Dzieci Krysia Szpor zajęła dwa razy 3 miejsce. W Eliminacji do OOM w kategorii juniora młodszego 2 miejsce w slalomie gigancie był Michała Lachowicz, 4 był Gabryś Seroczyński a 8 był Mikołaj Tański. Zosia Szpor zajęła 3 miejsce w slalomie gigancie oraz 3 miejsce w slalomie, Basia Popławska była 8 w gigancie i 6 w slalomie, Marysia Nowosielska zajęła 7 miejsce w gigancie i 8 w slalomie a Helena Stańczyk 9 w gigancie i 10 w slalomie. Natomiast w kategorii juniora Szymon Nowosielski był 3 w slalomie gigancie i 7 w slalomie a Łukasz Urban był 6 w gigancie i 8 w slalomie. Wielkie brawa dla zawodników i ich trenerów, którymi byli Jakub Niziński i Sylwia Krupa.
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SNOWBOARDÓW
W dniu 24 stycznia w Suchym odbyła się II Eliminacja do XXII OOM i Puchar Polski Młodzików w Slalomie i Slalomie Gigancie. Nasi zawodnicy i zawodniczki spisali się jak zwykle na medal a raczej dwa medale brązowe, które zdobył w kategorii młodzika Wiktor Wojtas a Szymon Oleksiuk zajął dwa 5 miejsca w tej samej kategorii wiekowej. Debiutantka w snowboardowej rywalizacji Łucja Węglowska zajęła 9 miejsce w slalomie gigancie i 8 miejsce w slalomie w kategorii młodziczek. Mikołaj Tański w kategorii juniora młodszego zajął 9 miejsce w slalomie gigancie i 7 miejsce w Slalomie. Łukasz Urban zajął 4 miejsce w slalomie w kategorii juniora. 4 nasze dziewczyny startowały w kategorii juniorek młodszych i zajęły miejsca; 5 - Basia Popławska, 6 - Zosia Szpor, 9 - Helena Stańczyk i 10 - Marysia Nowosielska w Slalomie Gigancie i miejsca; 4 - Zosia Szpor, 5 - Basia Popławska, 9 - Helena Stańczyk i 10 Marysia Nowosielska w Slalomie.
Tydzień później w dniu 30 stycznia na Czarnym Groniu odbyła się I Eliminacja do XXII OOM w Big Air i I Puchar Polski Młodzików w BA, gdzie nasi zawodnicy zajęli miejsca; Wiktor Wojtas - 6 w młodzikach, Helena Stańczyk - 9 a Basia Popławska - 10 w juniorkach młodszych.
Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów.
DROBNE ZMIANY
W DNIU 19 STYCZNIA 2016 ODEBRALIŚMY Z NATASZĄ BOREK - SKARBNIKIEM AKTUALNY WYPIS Z REJESTRU STAROSTWA POWIATOWEGO W BIERUNIU, W KTÓRYM NASTĄPIŁA ZMIANA NAZWY KLUBU;
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SILESIA - OPTY"
UL. LEONIDA TELIGI 2
41-403 CHEŁM ŚLĄSKI
NIP: 646-282-40-46
RESZTA BEZ ZMIAN
Trening
Krótka relacja z Treningów naszych snowboardzistów w Nowym Targu na stoku Długa Polana.

Snowboardowy Puchar Polski
Snowboardowy Puchar PolskiW Niedzielę nasza Snowboardowa ekipa brała udział w pierwszych w tym roku zawodach Alpejskiego Pucharu Polski , które były również eliminacjami do Olimpiady Młodzieży w konkurencjach Slalom Gigant i Slalom.
Mimo bardzo trudnych warunków na stoku (deszcz i dodatnia temperatura) udało się zdobyć kilka miejsc na podium:

Krysia Szpor - 2 x srebro w kat. dzieci (gigant i slalom)
Wiktor Wojtas - 1 x srebro w kat. młodzik (gigant)
Łukasz Urban - 1 x brąz w kat. junior (slalom)
Michał Lachowicz - 1 x brąz w kat. junior młodszy (gigant)
Gratulacje również dla Heleny, Basi, Zosi i Mikołaja, którym nie udało się stanąć na podium, ale tuż za nim (miejsca 4-10).
OBOZY FERIE 2016

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Losowa fotografia