Srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży !
Srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży !W dniach 19 -23 sierpień zawodnicy naszego klubu wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Mimo że Olimpiada odbyła się przy bardzo słabym wietrze udało się rozegrać aż 11 wyścigów.
Rywalizacja między zawodnikami była naprawdę bardzo zacięta, ale jej efekty naprawdę satysfakcjonujące.
Krzysztof Szot wywalczył srebrny medal w grupie chłopców do lat 15 - GRATULACJE!!!
Stefan Borek w tej samej grupie zajął 19 miejsce.
W grupie dziewcząt do lat 17 - Cecylia Borek zajęła 10 miejsce, a w grupie dziewczynek do lat 15 miejsce 22 zajęła nasza debiutująca zawodniczka w klasie laser 4,7 - Zuzanna Kaplita.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników.
Wielkie podziękowania również dla rodziców naszych zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu :) W imieniu Zarządu gratulacje dla zawodników i trenerki od Prezesa UKS Silesia.
Srebro Krysi na Mistrzostwach PSKO do 9 lat.
Srebro Krysi na Mistrzostwach PSKO do 9 lat.Z zakończonych Mistrzostw PSKO do 9 lat, które odbyły się w Tarnobrzegu w dniach 14-16 sierpnia, nasza zawodniczka Krysia Szpor, wraca ze srebrnym medalem w kategorii dziewcząt.
Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatniego wyścigu przy bardzo słabym i zmiennym wietrze, do złota zabrakło 2 punkty. W regatach startowały 32 dziewczynki.

Wielkie gratulacje Krycha!

Puchar Polski Centralnej
W dniach 12- 14 czerwiec, nad zalewem Zegrzyńskim odbył się Puchar Polski Centralnej. W regatach wzięło udział ponad sto laserów 4,7 z całej Polski. Regaty te były jednocześnie drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wspaniale pożeglował i zdobył nominacje do OOM zawodnik naszego klubu Krzysztof Szot zajmując swoje ulubione 4 miejsce. Pozostałym naszym zawodnikom, mimo wszelkich swoich starań niestety nie udało się zakwalifikować tym razem.(Cecylia Borek - 13 miejsce, Zuzanna Kaplita - 15 miejsce i Stefan borek - 33 miejsce). Prawdopodobnie bardzo chcieli pojechać na następną eliminacje, która odbędzie się na początku wakacji w Gdyni :)
Warto wspomnieć że podczas regat, odbył się wyścig dla czołowych zawodników regat tzw. FunRace - polegający głównie na pompowaniu - którego zwycięzcą został Krzysztof Szot, udowadniając tym samym swoją niezwykłą kondycje i wytrzymałość. Gratulacje
Puchar Burmistrza Pszczyny
W dniach; 5-6 czerwca w łące odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny w klasach; Laser Radial, Laser 4,7, Optimist gr. A i Optimist gr. B. Były to kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski oraz Południowej Ligi Optimista i Lasera. W regatach wystartowało 6 Laserów Radiali, 23 Lasery 4,7 i 114 Optimistów. W piątek warunki wymarzone 5-8 m/s i wspaniałe słońce. Rozegrano po 4 wyścigi we wszystkich klasach. W sobotę temperatura jeszcze wyższa ale wiatru brak. O godzinie 13.00 zakończono regaty. Zawodnicy naszego klubu zajęli następujące miejsca:
W klasie Laser 4,7
Krzysztof Szot - 2 miejsce w chłopcach
Cecylia Borek - 3 miejsce w dziewczynach
Stefan Borek - 10 miejsce w chłopcach
Natalia Krajewska - 10 miejsce w dziewczynach
W klasie optimist gr B
Kaplita Zuzanna - 2 miejsce w dziewczynkach
Krysia Szpor - 3 miejsce w dziewczynkach
Wiktor Wojtas - 8 miejsce w chłopcach
Węglowska Łucja - 5 miejsce w dziewczynkach
Kaplita Jakub - 35 miejsce
Stolorz Piotr - 78 miejsce
Zapraszam do oglądania zdjęć z regat w galerii.
Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego
Puchar Polskiego Związku ŻeglarskiegoW dniach 28 -31 maj na Zatoce Puckiej odbyła się II część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego.
W regatach tych wziął udział tylko jeden zawodnik z naszego klubu - Krzysztof Szot - który w klasie laser 4,7 wywalczył 4 miejsce - Gratulacje :)

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Losowa fotografia